Nagrade

Nagrade:

2023.

Nagrada hrvatskog glumišta

Nagrada za najbolju predstavu za djecu i mlade, predstava Dražen, P. Vukasović / I. Vuković u režiji Paška Vukasovića.

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje, za mušku ulogu, u predstavi za djecu u mlade – Toni Kukuljica za ulogu Dražena u predstavi Dražen, P. Vukasović/I.Vuković u režiji Paška Vukasovića. Predstava je nastala u koprodukciji s Hrvatskim narodnim kazalištem u Šibeniku.

 

2018.

Nagrada hrvatskoga glumišta

Nagrada za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mlade / muška uloga – Matija Čigir za ulogu Gavrana u predstavi Snježna kraljica H.C. Andersena/L.Kaštelan u režiji Paola Tišljarića

Nagrada za najbolju scenografiju– Irena Kraljić za scenografiju u predstavi Snježna kraljica H.C. Andersena/L.Kaštelan u režiji Paola Tišljarića

 

2018.

Naj, naj, naj festival

Nagrada za najboljeg glumca – Luka Bulović u predstavi Zora riđokosa K. Helda u režiji Renea Medvešeka

 

2016.

Gumbekovi dani

Posebno priznanje predstavi Postolar i Vrag (prema A. Šenoi/Z.Kiseljak) u režiji Saše Broz

 

2016.

Naj, naj naj festival

Nagrada za najbolju scenografiju –  Miljenko Sekulić u predstavi Postolar i Vrag (prema A. Šenoi/Z.Kiseljak) u režiji Saše Broz

 

2015.

Nagrada hrvatskoga glumišta

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje u lutkarskim predstavama ili  predstavama za djecu i mladež / muška uloga – Dean Krivačić za ulogu Vraga u predstavi Postolar i Vrag (prema A. Šenoi/Z.Kiseljak) u režiji Saše Broz

 

2014.

Naj, naj naj festival

Nagrada za najbolju režiju – Ivana Čoh Šverko za predstavu Crvenkapica, u režiji Ivane Čoh Šverko

Nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu – Ivana Bakarić za ulogu Bake u predstavi Crvenkapica, u režji Ivane Čoh Šverko

Nagrada za najbolju sporednu mušku ulogu – Damir Klemenić za ulogu Vuka u predstavi Crvenkapica, u režji Ivane Čoh Šverko

Nagrada za najbolju scenografiju – Stefano Katunar za predstavu Crvenkapica, u režji Ivane Čoh Šverko

 

2012.

Nagrada hrvatskoga glumišta

Nagrada za najbolju lutkarsku predstavu ili za predstavu za djecu i mladež – predstava Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Anje Suše

 

2012.

15. Susreti profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra ASSITEJ-a

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini – predstava Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Anje Suše

Nagrada za najbolji dramski tekst Dori Ruždjak Podolski i Saši Božiću za predložak predstave Rent A Friend u režiji Ane Suše

Dvije ravnopravne nagrade za najbolju žensku ulogu  Dariji Knez Rukavina za ulogu Andele i Aleksandri Naumov za ulogu Dijane u predstavi Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Ane Suše

 

2012.

5. festival hrvatske drame za djecu Mali Marulić

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini –  predstava  Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Ane Suše

Nagrada za najbolju žensku ulogu – Aleksandri Naumov za ulogu u predstavi Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Ane Suše

Nagrada za najbolju predstavu prema ocjeni dječjeg ocjenjivačkog suda – predstavi Rent A Friend Dore Ruždjak Podolski i Saše Božića u režiji Ane Suše

 

2011.

Nagrada hrvatskoga glumišta

Za najbolju lutkarsku predstavu ili za predstavu za djecu i mladež – Veli Jože, Vladimira Nazora u režiji Zorana Mužića

Za najbolje glumačko ostvarenje u lutkarskim predstavama ili  predstavama za djecu i mladež /muška uloga – Jerko Marčić za ulogu Velog Jože u predstavi Veli Jože Vladimira Nazora u režiji Zorana Mužića

 

2011.

14. Susreti profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra ASSITEJ-a

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za mušku ulogu – Damir Klemenić u predstavi Tijelo, autora Ksenije Zec i Saše Božića

 

2011.

Kotorski festival pozorišta za djecu

Glavna nagrada za predstavu u kategoriji dramskog kazališta za djecu – VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

 

2011.

4. festival hrvatske drame za djecu Mali Marulić

Nagrada za najbolju predstavu  –  predstavi VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za najbolju kolektivnu igru  – predstavi VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za scenski pokret – Ksenija Zec za predstavu VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za scenski pokret – Ksenija Zec za predstavu Tijelo,  autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za najbolju scensku glazbu – Damir Šimunović za predstavu VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za najbolju scensku glazbu – Damir Šimunović za predstavu Tijelo, autora Ksenije Zec i Saše Božića

Nagrada za najbolju mušku ulogu – Damir Klemenić za predstave VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

 

2011.

Naj, naj naj festival

Nagrada za najbolju režiju – Zoran Mužić za predstavu Veli Jože, Vladimira Nazora u režiji Zorana Mužića

Nagrada za najbolju mušku ulogu – Radovan Ruždjak za ulogu Civette u predstavi Veli Jože, Vladimira Nazora u režiji Zorana Mužića

 

2010.

Naj, naj naj festival

Nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu – Maja Posavec u predstavi VIS Životinje, autora Ksenije Zec i Saše Božića

 

2009.

Nagrada hrvatskoga glumišta

Nagrada za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mladež – drama / muška uloga – Saša Anočić za ulogu Vojnika u predstavi Ne, prijatelj! Nina d’Introna i Giacoma Ravicchia u režiji Renea Medvešeka

Nagrada za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mladež – drama – Ne, prijatelj! Nina d’Introna i Giacoma Ravicchia u režiji Renea Medvešeka

 

2009.

33. Dani satire

Od pet ravnopravnih glumačkih nagrada jednu je osvojio Saša Anočić, za ulogu vojnika u predstavi Ne,prijatelj! Nina d’Introna i Giacoma Ravicchia u režiji Renea Medvešeka

 

2009.

Naj, naj naj festival

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini – Ne, prijatelj! Nina d’Introna i Giacoma Ravicchia u režiji Renea Medvešeka

Nagrada za najboljeg glumca – Saša Anočić za ulogu vojnika u predstavi Ne, prijatelj! Nina d’Introna i Giacoma Ravicchia u režiji Renea Medvešeka

 

2008.

Nagrada hrvatskog glumišta

Od 11 nominacija nagrade su osvojene u 8 kategorija:

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini – opereta/mjuzikl – predstava Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za najbolju režiju – opereta/mjuzikl – Dora Ruždjak-Possolski u predstavi Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za žensku ulogu – opereta/mjuzikl – Renata Sabljak za ulogu Belle u predstavi Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za mušku ulogu – opereta/mjuzikl – Radovan Ruždjak za ulogu Gastona u predstavi Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina – opereta/mjuzikl – Vanda Winter za ulogu Belle u predstavi Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za najbolju kazališnu kostimografiju – drama, opera, balet – Barbara Bourek u predstavi Ljepotica i zvijer Alana Menkena/Howarda Ashmana/Tima Ricea/Linde Woolverton u režiji Dore Ruždjak-Podolski

Nagrada za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež  – ženska uloga – Aleksandra Naumov za ulogu Betsy u predstavi Oliver Twist Charlesa Dickensa u režiji Renéa Medvešeka

Nagrada za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež  – muška uloga  – Sanja Hrenar za ulogu Olivera Twista u predstavi Oliver Twist Charlesa Dickensa u režiji Renéa Medvešeka

 

2004.

Povelja Grada Zagreba za 50. obljetnicu rada, u kategoriji Lutkarskih predstava i predstava za djecu i mladež.

 

2000.

Nagrada hrvatskog glumišta

Nagrada za najbolju glumicu – Senka Bulić za ulogu Astrid Bromberg u predstavi Andersenove priče A. Kabilja i H. Hitreca u režiji Richarda Simonellia

 

1984.

Nagrada Udruženja dramskih umjetnika

Nagrada za najbolju žensku ulogu u kategoriji predstava za djecu i mladež — Rajna Miloš za ulogu Vesne u predstavi Eko Eko Hrvoja Hitreca u režiji Ladislava Vindakijevića

 

1981.

Međunarodni festival H.C. Andersena u Danskoj

Nagrada Zlatna ruža – za predstavu Tamo neki kralj prema motivima bajke Carevo novo ruho H. C. Andersena u režiji Bogdana Jerkovića

 

Awards:

 

2018

The Croatian Association of Drama Artists 

Best Actor Award in a Puppet or Youth Show – Matija Čigir for the role of the Gavran in the show The Snow queen, by H.C. Andersen, directed by Paolo Tišljarić

 

2018

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Best Actor Award –  Luka Bulović for the role of Branko in the show Zora Riđokosa, by K.Held, directed by Rene Medvešek

 

2016

Festival Gumbekovi dani

Honorable Mention for the show Postolar i Vrag, by A. Šenoa/Z.Kiseljak, directed by Saša Broz

 

206

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Award for Best Set Design – Miljenko Sekulić for the show Postolar i Vrag, by A. Šenoa/Z.Kiseljak, directed by Saša Broz

 

2015

The Croatian Association of Drama Artists 

Best Actor Award in a Puppet or Youth Show – Dean Krivačić for the role of the Devil in the show Postolar i Vrag, by A. Šenoa/Z.Kiseljak, directed by Saša Broz

 

2014

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Award for Best Director – Ivana Čoh Šverko for the show Little Red Riding Hood, directed by Ivana Čoh Šverko

Award for Best Supporting Actress  — Ivana Bakarić for the role of the Grandma in the show Little Red Riding Hood, directed by Ivana Čoh Šverko

Award for Best Supporting Actor  – Damir Klemenić for the role of the Wolf  in the show Little Red Riding Hood, directed by Ivana Čoh Šverko

Award for Best Set Design  – Stefano Katunar for the show Little Red Riding Hood, directed by Ivana Čoh Šverko

 

2012

The Croatian Association of Drama Artists 

Best Puppet or Youth Show  – Rent A Friend, by Dora Ruždjak Podolski and Saša Božić, directed by Anja Suša

 

2012

5thMarulić Days Festival of Croatian Drama and Authorial Theater

Award for Best Show  – Rent A Friend, by Dora Ruždjak Podolski and Saša Božić, directed by Anja Suša

Award for Best Actress  – Aleksandra Naumov for the role in the show Rent A Friend, by Dora Ruždjak Podolski and Saša Božić, directed by Anja Suša

Award fot Best Show  by Children’s Jury – Rent A Friend, by Dora Ruždjak Podolski and Saša Božić, directed by Anja Suša

 

2011

The Croatian Association of Drama Artists 

Award for Best Puppet or Youth Show –  the show Veli Jože, by V. Nazor, directed by Zoran Mužić

Award for Best Actor  in a Puppet or Youth Show  – Jerko Marčić, for the role of Veli Jože in the show Veli Jože, by V. Nazor, directed by Zoran Mužić

 

2011

14th  International Association of Theatre for Children and Young People – HC ASSITEJ

Award for Best Actor – Damir Klemenić for the role in the show Tijelo by Ksenija Zec and Saša Božić

 

2011

KotorArt Kotor Festival of Theatre for Children

The Main Award for a Show in the children’s theatre category –  VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

 

2011

5thMarulić Days Festival of Croatian Drama and Authorial Theater

Award for Best Show – VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

Special Achievement Award for Collective Acting  – VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

Award for Best Choreography – VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

Award for Best Choreography – Ksenija Zec for the show Tijelo by Ksenija Zec i Saša Božić

Award for Best Music in a Play –  Damir Šimunović for the show VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

Award for Best Music in a Play –  Damir Šimunović for the show Tijelo by Ksenija Zec i Saša Božić

 

2011

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Award for Best Director – Zoran Mužić for the show Veli Jože, by V. Nazor, directed by Zoran Mužić

Award for Best Actor Award – Radovan Ruždijak for the role of Civette in the show Veli Jože, by V. Nazor, directed by Zoran Mužić

 

2010

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Award for Best Supporting Actress – Maja posavec for the role in the show VIS životinje by Ksenija Zec i Saša Božić

 

2009

The Croatian Association of Drama Artists 

Award for the Best Puppet or Youth Show – drama – male performance –  Saša Anočić for the role of Soldier in the show Ne, prijatelj! by Nino D’Introna – Giacomo Ravicchi, directed by Rene Medvešek

Award for the Best Puppet or Youth Show –  Ne, prijatelj! by Nino D’Introna – Giacomo Ravicchi, directed by Rene Medvešek

 

2009

33 Dani satire

Out of five equivalent awards for actors, one went to Saša Anočić for the role of Soldier in the show Ne, prijatelj! by Nino D’Introna – Giacomo Ravicchi, directed by Rene Medvešek

 

2009

International  Naj, Naj, Naj  Festival

Award for Best Show – Ne, prijatelj! by Nino D’Introna – Giacomo Ravicchi, directed by Rene Medvešek

Award for Best Actor – Saša Anočić for the role of Soldier in the show Ne, prijatelj! by Nino D’Introna – Giacomo Ravicchi, directed by Rene Medvešek

 

2008

The Croatian Association of Drama Artists 

Award for Best Musical  –  Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Best Director – oppereta/musaical –Dora Ruždjak Podolski for the show Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Best Actor – oppereta/musaical – Radovan Ruždjak for the role of Gaston in the show Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Best Actress – oppereta/musaical – Renata Sabljak for the role of Belle in the show Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Outstanding Performance for Actors Bellow 28 Years of Age – Vanda Winter for the role of Belle in the show Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Best Costume Design – Barbara Bourek for the show Beauty and the Beast by Alan Menken/Howard Ashman/Tia Rice/Linda Woolverton, directed by Dora Ruždjak-Podolski

Award for Best Actor in a Children’s Show –Sanja Hrenar for the role of Oliver Twist in the show Oliver Twist by C. Dickens, directed by Rene Medvešek

Award for Best Actress in a Children’s Show – Aleksandra Naumov for the role of Oliver Betsy in the show Oliver Twist by C. Dickens, directed by Rene Medvešek

 

2004

The Zagreb City Charter for 50 years of operation

In the category for Best Puppet or Youth Show.

 

1981

H. C. Andersen International Festival

Golden Rose Award – for the show Tamo neki kralj directed by Bogdan Jerković

Centar za postavke privatnosti

Google Analytics

Ne želim praćenje mojih aktivnosti na stranici.
Isključite kako bi onemogućili GA kolačiće.
Ukoliko ste dali pristanak na Demografsko i interesno praćenje korištenja stranice ovaj kolačić će vam biti serviran.

_ga